Loading…

Sot do të publikohet Raporti i Progresit për Kosovës

  • 09/11/2016 | 08:26

Sot do të publikohet Raporti i Progresit për Kosovës

Komisioni Evropian, sot do ta publikojë Raportin e Progresit për Kosovën.

Me këtë  rast do të mbahet konferencë për shtyp nga Komisioneri për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn.

Raportit vjetor, evidenton përparimet dhe ngecjet, sipas vlerësimeve të zyrtarëve evropian të cilët monitorojnë punën e institucioneve të Kosovës.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë