Loading…

Sonte mblidhet Kryesia e Kuvendit

 • 17/11/2016 | 18:37

Sonte mblidhet Kryesia e Kuvendit

Sonte në orën 20:30 do të mblidhet Kryesia e Kuvendit të Kosovës. Kjo mbledhje është vendosur që të mbahet pak më parë dhe si pika të rendit të ditës janë 19, ndërkohë që 17 janë nga shqyrtimi i propozimeve dhe kërkesave.

Këtë lajmë për Telegrafin e ka konfirmuar shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj

Telegrafi ka kontaktuar edhe me anëtaren e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti për të parë nëse do të jenë pjesë e kësaj mbledhje. Dërguti ka thënë se ende nuk kanë vendosur.

“Ende nuk kemi vendosur, të shohim”, u shpreh ajo.

Më poshtë disa nga pikat e rendit të ditës së kësaj mbledhje:

 • Koha për deklarime jashtë rendit të ditës
 • Koha për pyetje parlamentare
 • Miratimi i procesverbalit nga seancat e mëparshme
 • Shqyrtimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes financiare për IPA 2015 ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian
 • Shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Kodit të Procedurës penale
 • Shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për procedurën përmbarimore
 • Shqyrtimi i parë i Projektligjit për kontrollin e brendshëm të financave publike
 • Shqyrtimi i parë i Projektligjit për Inspektoratin Shëndetësor
 • Shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshmin dhe plotësimin e Ligjit për Lirinë Fetare në Kosovë (për miratimin e këtij Projektligji kërkohen të paktën 61 vota “për” prej tyre 11 vota “për” të komuniteteve që nuk janë shumicë)
 • Shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për procedurën përmbarimore. ddd_1479398813-1256789

dy_1479398725-1830212

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë