Loading…

Sonte ballafaqohen dy ish-kampionët e botës në boks

  • 19/02/2022 | 16:01

Sonte ballafaqohen dy ish-kampionët e botës në boks

Në “Manchester Arena” sonte do të zhvillohet një luftë që ka qenë duke u përgatitur për disa vite, ajo ndërmjet Amir Khan dhe Kell Brook.


Humbja, për secili nga të dy boksierët 35 vjeçarë dhe ish-kampionë të botës, mund të shënojë daljen në pension,

Khan bëri debutimin e tij në vitin 2005 pasi fitoi medaljen e argjendtë në Lojërat Olimpike të viti 2004. Ai u bë një kampion i Commonwealth-it në peshat e lehta në vitin 2008 dhe fitoi titullin ËBA në 2009.

Nga ana tjetër, Brook bëri debutimin e tij në vitin 2004. Ai u bë kampion britanik në peshat e lehta në 2008 dhe fitoi titullin IBF në peshat e lehta në 2014 ndaj Shawn Porter.

Lufta e sotme do të zbulojë se cili prej të dy boksierëve e ka ruajtur formën më të mirë dhe njëkohësisht ka punuar më shumë për këtë ballafaqim kaq të rëndësishëm.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë