Loading…

Skulpturat e dështuara (Foto)

  • 06/12/2016 | 20:08

Skulpturat e dështuara (Foto)

Nëse nuk i njihni këto personazhe, nuk keni faj pasi këto skulptura nuk janë bërë edhe aq mirë.


Punimet ndodhen në një park prej 20 hektarësh të një spitali psikiatrik në Korenë e Jugut dhe janë pronë e Chung Guen-hee. Për 20 vite me radhë, ai i porosit skulpturat nga një shkollë artistike që ka në pronësi në Kinë.

Më pas, i merr për t’i vendosur në kopshtin e madh të spitalit psikiatrik që po ashtu e ka pronë të vetën.

“Në asnjë vend tjetër të botës nuk i gjen gjithë këto personazhe në të njëjtin vend. E nisa këtë gjë për të kënaqur pacientët dhe të afërmit e tyre, por pak nga pak parku nisi të tërhiqte fëmijë dhe turistë”, thotë koreani për “Wall Street Journal”.

Secila skulpturë ka një kosto prej 10 000 dollarësh dhe Chung Guen-hee thotë se zotëron 6000 të tilla./ gazetametro.net

Michael Jackson

1481044906_michael-jackson

Ish-kryeministrja e Britanisë së Madhe, Margareth Thatcher

1481044946_thatcher

Harry Potter

1481045035_harry-potter

George Bush dhe Tony Blair

1481045116_bush-blair

David Beckham

1481045149_beckham

Osama bin Laden

1481045185_bin-laden

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë