Loading…

Skandaloze: Varrezat e këtij fshati në Kosovë mbulohen nga mbeturinat

  • 05/03/2019 | 21:20

Skandaloze: Varrezat e këtij fshati në Kosovë mbulohen nga mbeturinat

Varrezat në fshatin Hade të komunës së Obiliq, janë mbuluar nga mbeturinat, transmeton Gazeta Metro.


Vetëm rrjeta e metalit, po i ndalë qytetarët që të mos i hedhin mbeturinat edhe mbi varre.

Me këtë rast, qytetarët kanë kërkuar nga komuna që t’i largojë këto mbeturina, të cilat tani më po kundërmojnë erë shumë të rëndë.

“Kërkojmë nga Drejtoria për Mbrojtje e Mjedisit t’i largoj këto mbeturina, për shkak se kundërmon era shumë e rënd”, thuhet në kërkesën e qytetarëve drejtuar Komunës.

Përveç varrëzave, edhe hapësira më larg prej tyre është mbushur me mbeturina nga personaa të papërgjegjshëm./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë