Loading…

Skandaloze: Spitali në këtë qytet të Kosovës, i sëmurë edhe më shumë pacientët me papastërtinë |PAMJE

  • 19/04/2019 | 15:57

Skandaloze: Spitali në këtë qytet të Kosovës, i sëmurë edhe më shumë pacientët me papastërtinë |PAMJE

Ani pse ambientet mjekësore duhet të jenë objekte me një higjenë më të madhe, kjo nuk ndodhë në vendin tonë, raporton Gazeta Metro.


Spitali në qytetin e Prizrenit është në gjendje të mjerueshme.

Objekti i tëri i shkatërruar, tualete të papastra, dyer të thyera. Kjo shihet në videon që Gazeta Metro ka siguruar.

Pacientët që shtrihen aty lirisht mund të themi lirisht se, rrezikohen çdo ditë nga infeksione të ndryshme.

Por fatkeqësisht, ky problem nuk haset vetëm në qytetin e Prizrenit por edhe në shumë qytete tjera të Kosovës, që bëjnë qytetarët e vendit të ankohen vazhdimisht./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë