Loading…

SKANDALOZE: Iliq ua tregon gishtin e mesëm familjes së Almir Aliut

  • 15/03/2018 | 14:15

SKANDALOZE: Iliq ua tregon gishtin e mesëm familjes së Almir Aliut

Prokurorja Kusigerska në fjalën përfundimtare të rastit “Almiri“, tha se i akuzuari Boban Iliq për vrasjen e Almirit katër vjeçar e ka kryer veprën penale në aksident trafiku duke rrezikuar sigurinë e këmbësorëve, duke drejtuar makinen “Mercedes Benz“ me shpejtësi 38.9 kilometra në orë, njofton TV21.


Që skandali të jetë më i madh, Iliq në dalje ua ka treguar gishtin e mesëm familjarëve të Almir Aliut.

Gjithashtu prokurorja tha se Iliq nuk e ka kryer veprën me paramendim. Sipas saj arsyeja që ka shkaktuar aksidentin ka qenë pengesa në brrylin e rrugës dhe nën presionin e të akuzuarve të tjerë që sipas saj e kanë sulmuar, ai nuk ka parë se kush është në rrugë dhe ka goditur me makinë për muri të ndjerin Almir Aliun katër vjeçar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë