Loading…

Skandal: Muri në Mitrovicë të bëhet amfiteatër

  • 08/12/2016 | 22:13

Skandal: Muri në Mitrovicë të bëhet amfiteatër

Duket se loja me murin që ndan veriun e jugun e Mitrovicës, po vazhdon nga pala serbe. Propozimi tjetër skandaloz është i kabinetit të kryetarit të Mitrovicës Veriore, Goran Rakiç, raporton Gazeta Metro.


Ata tani kanë kërkuar që muri i ndërtuar në veriun e Kosovës, të bëhet amfiteatër.
“Kabineti propozon që muri në Mitrovicë të mos shembet, por të shndërrohet në një amfiteatër, i cili do të jetë pjesë e shetitores për në pjesën e veriore të qytetit”, kanë thënë kabineti i kryetarit të Mitrovicës Veriore.

Gazeta Metro këtë deklarim e ka siguruar nga mbledhja e kryetarit të Mitrovicës së Veriut me zyrtarë të BE-së.

Muri që po ndan Mitrovicën në veri dhe jug, u ndërtua para dy ditësh, dhe ka ngjallur reagim të madh tek qytetarët./gazetametro.net/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë