Loading…

Skandal: Drejtori i shkollës kërkon seks për një vend pune

  • 11/10/2017 | 22:15

Skandal: Drejtori i shkollës kërkon seks për një vend pune

Ish-Kryeministri Sali Berisha vijon me akzuat e tij në rrjetet sociale, bazuar në denoncimet e bëra nga “qytetari dixhital”.


Këtë herë ai është ndalur në pjesën e arsimit, ku ka akuzuar se korrupsioni dhe aferrat seksuale po lulëzojnë në kopshte e shkolla. Berisha akuzon qeverinë për degradimin e arsimit, ndërsa sjell edhe mesazhet e qytetarëve, të cilët denoncojnë në anonimat “tmerret” që po kalojnë në arsim.

Statusi i Sali Berishës:

Degradim i frikshem i arsimit, mesues pa diploma, ryshfete, gjoba, korrupsion, afera seksuale ne shkolla dhe kopshte! Lexoni mesazhet e qytetareve dixhital!

“Te pershende perzemersisht z,Berisha ne shkollen xhafzotaj durres krmi i rilindjes nuk ka fund nga drejtori i shkolles naim xhelili , kalamajt grabiten .nga ky tip duke i zhvatur nga leket e librave .kerkon bakshish hapur kush don te regjistroje kalamaj ne kopesht.deri te pastrimi i shkolles Ku gjdo kalama duhet te paguje 1000 leke te reja she shkolla ka 1240 nxenes qe i bie 1240000 te reja faktohet se pastrusen e paguen bashkia. Kam derguar vajzen 4 vjece ne kopesht pas 3 javesh e kthen ne shpi me protekstin eshte e Vogel ma von e kuptuam qe nuk kisha paguar detyrimin e bakshishit te vendosur nga ky tipi naim xhelili” “Pershendetje doktor berisha.. degjova sot qe luçiano boçin let arsimin ne librazhd qe esht katastrofe shum mire e ka bo bravo.. po i thuj te vi nje her ne peqin se esht bo nomi zi o doktor nuk ka me mesues te hajrit por vetem gra budallaqe qe vijn shkolle me minifunda … dhe doja te sqaroja me kryesoren qe jan 50% pa shkollen perkatese dmtb kot me kot… dhe 20% qe skan diplome fare .. po mire do benit te dali nje her peqini te faqa juaj e denoncimeve se jemi bo si shtet rrethim.. m dhe respekte i madhi dr berisha.. vtm anonim te lutem.” “Pershendetje zoti sali berisha dua te denocoj drejtorin e shkolles 9 vjecare Visoke Mallakaster per parregullsi ne dhenjen e mesimit u ka mar 3mij lion lek mesuseve + favoreve seksuale e ka ber shkollen private te tijen dhe vjen ne klase dhe thot lexojeni mesimin dhe iken punon ne punen e tij hidraulik esht I pa informuar rreth permbajtjeve te librareve, e ka futur ne pune partia e Edvinit, ju lutem shperndajeni ta marin vesh tgjith kush drejton instutucionet tona, anonim” “pershendetje, zoti Berisha jemi nje grup prinderish qe punojme punetor llaci e mezi hame buke por zonja ermioni cekani nuk do tja dij por vazhdon te shperndaj libra me autoresine e saj dhe ua shet kompletin parashkoloreve 15 dhe 8 mije leke ne bashkepunim me drejtorat e drejtoreshat e shkollave. ju jeni zeri i verteete . ju lutem shume bejeni publik se na myti. te pershendesim nga kamza” “Pershendetje doktor ….hera e pare qe kam 1 ankese dhe ta publikoj se ankesa kemi shum me kete shqiperi te mjere poe tani dua te bej 1 ankese …Kopshti nr 9 ne elbasan …te ky kopesht shihen vetem femijet e doktorrave infernjereve njerzve qe punojn ne bashki i mbahet femija me hater ne cdo eveniment kto femije i ke ne rrjesht te pare dhe zdib as t thojn dy llafe kurse femijeve tane qe jemi hallexhenj dhe i kemi kalamjt zhiva na mohohen e drëjta e tyre.mir qe femijet sna perllen por na kerkojn nga 50 mije cdo llim viti per lapsa dhe etore .un mendoj qe kete shum lekesh tja marrin femijeve te pasanikerve qe i mbajn me hater .apo me e keeqe i detyrojn femijet mos ta bejn nevojen ne kopesht se ska letra higjenike ose ti marrin me vete pastaj te dalin ne banjo un mendoj qe duhet ber 1 kontroll ne te gjithe kopshtet duke veriku cdo drejtor apo dretoresh qe tallet me ate 50 cen tone qe zdim nga ta nxjerrim”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë