Loading…

Situatë e tensionuar para raundit të ri të bisedimeve Kosovë-Serbi (Video)

  • 22/01/2017 | 21:15

Situatë e tensionuar para raundit të ri të bisedimeve Kosovë-Serbi (Video)

Të martën Kosova dhe Serbia pritet të mbajnë një raund të ri bisedimesh në nivelin e lartë politik në Bruksel, me ftesë të Bashkimit Evropian.


Takimi vjen pas pas tensioneve të ditëve të fundit ndërmjet të dyja palëve që kanë kanë ringritur debatet në Kosovë lidhur me rezultatet e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dyja shtetave.

Analistët e pavarur thonë se bisedimet janë të domosdoshme, por duhet ndryshuar formati i tyre në mënyrë që të sigurohet edhe zbatimi në praktikë i marrëveshjeve të arritura në to.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë