Loading…

Singapori njeh pavarësinë e Kosovës

  • 01/12/2016 | 15:17

Singapori njeh pavarësinë e Kosovës

Singapori ka njohur zyrtarisht shtetin e Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur vet ministri i Jashtëm Enver Hoxhaj në emisionin “Komiteti” që transmetohet sot në mbrëmje, shkruan Gazeta Express.

Njohja nga Singapori, për Kosovën, është e 113’ta, që nga shpallja e pavarësisë më 17 Shkurt 2008.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë