Loading…

Sindikalistët në protestë, policia stacionohen para Qeverisë

  • 20/05/2022 | 14:11

Sindikalistët në protestë, policia stacionohen para Qeverisë

Punëtorët e shtetit kanë dalë sot në protestë.


Në krye të kësaj proteste janë mësimdhënësit me në krye kryetarin e SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj.

E për t’u kujdesur për mbarëvajtjen e protestës dhe evitimin e ndonjë incidenti, para Qeverisë kanë dalë edhe Policia e Kosovës.

Ata kanë formuar një kordon para objektit të Qeverisë, aty ku edhe do të mbahen fjalimet nga organizatorët e protestës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë