Loading…

Sillet në jetë roboti luftarak Avatar (Video)

  • 20/12/2016 | 08:25

Sillet në jetë roboti luftarak Avatar (Video)

Pas dy vitesh punë sekrete Koreja e Jugut ka bërë publike edhe pamjet e para të robotit luftarak të quajtur Avatar.


Roboti ka marrë emrin e filmit Avatar dhe nga skenari i filmit fantastiko-shkencor Koreja e Jugut e ka sjellë edhe në jetën reale këtë teknologji shfarosëse.

Roboti Avatar mund të komandohet nga një person brenda tij, duke e komanduar me të njëjtat lëvizje, por edhe në distancë. /gazetametro.net

Më poshtë keni videon e këtij roboti:

https://youtu.be/pggwSffsX6w

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë