Loading…

‘Siklet’, Babai i Doarsa Kica-Xhelili për Kurtin: Fat që e kemi, është një enciklopedi e gjallë

  • 22/09/2023 | 23:35

‘Siklet’, Babai i Doarsa Kica-Xhelili për Kurtin: Fat që e kemi, është një enciklopedi e gjallë

Remzi Kica, babai i deputetes së LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili ka thënë se vendi është më fat që ka një kryeministër si Albin Kurti.


Në një prononcim për Gazetën Infokus ka thënë se i pari i qeverisë është një ‘enciklopedi e gjallë’.

Ndër të tjera babai i deputetes së Kuvendit të Kosovës, ka thënë se Kurti ka qenë një studentë i aftë.

“Që në fillim do të them se Albin Kurti si politikan nuk dua ta vlerësoj meqë i ka vlerat e veta. Por, për sa i përket anës tjetër, arsimimit të tij qoftë në shkollën e mesme, qoftë student, Albin Kurti ka qenë student i shkëlqyeshëm dhe për mendimin tim personal studentë më të aftë Kosova nuk ka pasë dhe vështirë që do të kenë. Do më thënë Albin Kurti është një enciklopedi e gjallë, prandaj fati i mirë është që e kemi edhe kryeministër dhe shpresoj që edhe në atë aspekt të jetë i mirë.” – ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë