Loading…

Si të ruani më shumë hapësirë në iPhone?

  • 20/03/2017 | 17:01

Si të ruani më shumë hapësirë në iPhone?

Momenti kur jeni duke u kënaqur me shoqëri dhe doni të bëni një fotografi për ta mbajtur në mend atë natë, nuk mundeni ngase ju shfaqet lajmërimi që memoria e telefonit tuaj është e mbushur dhe nuk keni vend! Për të ju shmangur kësaj situate bëni këto gjëra:


1. Fshini aplikacionet që nuk i përdorni
delete-app-iphone

2. Fshini të gjitha mesazhet e tepërta që ju zënë vend
how-to-delete-single-message-from-ios-8-message-app

3. Fshini historinë e kërkimeve
clear-website-history-data-safari-ios

4. Mos i ruani fotografitë nga viber automatikisht
how-to-disable-auto-saved-photo-and-videos-in-viber-app-on-iphone-ipad-ios-8

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë