Loading…

Si të hiqni llakun e thonjve nga mobilet dhe dyshemetë prej druri

  • 27/06/2022 | 19:00

Si të hiqni llakun e thonjve nga mobilet dhe dyshemetë prej druri

Rregullimi i thonjve tuaj mund të jetë një detyrë e ndërlikuar për të manovruar, veçanërisht kur bëhet fjalë për lyerjen me dorën tuaj jo dominuese.


Dora juaj mund të dridhet ose furça mund të pikojë dhe para se ta kuptoni ka njolla në dyshemenë ose mobilet tuaja.

Epo, nuk ka kuptim të qash për llakun e derdhur, sepse ekspertët në “The Maids” e kanë zgjidhjen.

Ju mund të vini re një spërkatje të tharë në tavolinën tuaj të kafesë ose të lëshoni aksidentalisht furçën tuaj në dysheme dhe të mendoni: “Unë do të përdor vetëm pastrues llaku”. Ndryshe nga emri i tij, pastruesi i llakut nuk duhet të përdoret për të hequr llakun e thonjve nga sipërfaqet prej druri.

Në vend të kësaj, ekspertët rekomandojnë përdorimin e alkoolit për të hequr njollat ​​e llakut në shtëpinë tuaj.

Nëse njolla është e freskët, përdorni një shtupë pambuku për të thithur llakun e tepërt.

Pasi të keni hequr sa më shumë llak me shtupë tuaj, aplikoni një sasi të vogël alkooli në një leckë të pastër. Fërkojeni njollën butësisht, duke u kujdesur që të mos dëmtoni drurin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë