Loading…

Si të ftohni një shishe pijeje për tre minuta

  • 27/06/2022 | 22:59

Si të ftohni një shishe pijeje për tre minuta

Sa herë i keni përshëndetur mysafirët dhe keni kujtuar në minutën e fundit që nuk e keni vendosur verën të ftohet? Pranojeni se nuk ka asgjë më të keqe se vera e zier.


Më poshtë po ju sjellim si të ftohet një shishe verë në vetëm 3 minuta!

Gjithçka që ju nevojitet, ndoshta e keni tashmë në shtëpinë tuaj:

Mbushni enën me ujë të ftohtë.

Shtoni akullin dhe kripën.

Zhyt një shishe verë të mbyllur në ujë. Llogaritni vetë sasinë e akullit dhe kripës.

Nxirreni shishen pas 3 minutash dhe shërbejeni verën e ftohur në mënyrë perfekte!

Përkatësisht, kripa përshpejton uljen e temperaturës, në mënyrë që vera të ftohet shumë më shpejt.

Kripa ul temperaturën e ujit, por nuk e shndërron në akull.

Mund të vendosni një shishe pije në frigorifer për disa minuta, por ky trik me ujë dhe kripë reagon më shpejt dhe ftohet më mirë se ajri i ftohtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë