Loading…

Si ndodhi ngjarja në Shtime: Mërgimtari me vëllanë e rrahën hajdutin deri në vdekje

  • 07/08/2019 | 19:17

Si ndodhi ngjarja në Shtime: Mërgimtari me vëllanë e rrahën hajdutin deri në vdekje

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme në lagjen e Pajtimit në komunën e Shtimes, aty një person është vrarë dhe një person ka mbetur i plagosur nga hajnat, shkruan Gazeta Metro.


4 plaçkitës të armatosur kanë tentuar të hyjnë me forcë në shtëpinë e mërgimtarit i cili sapo kishte ardhur nga Zvicra për pushime në Kosovë.

Policia e Kosovës ka treguar se plaçkitësit kanë hyrë në shtëpinë e mërgimtarit ku edhe e kanë plagosur atë në këmbë, madje rastin për Metron e ka konfirmuar majori Mehmetali Hajdini nga Stacioni i Policisë në Ferizaj.

“ Po dyshojmë që qëllimi i tyre ka qenë grabitja, për shkak se i njëjti, pronari i shtëpisë dje ka ardhur prej Zvicrës dhe ka qenë i vetëm në shtëpi. Pronari i ka parë të dyshuarit, dhe njëri prej të dyshuarve ka nxjerrë revolen dhe e ka plagosur pronarin e shtëpisë në këmbë”, tha Hajdini.

Pas kësaj plagosje, vëllai ka dëgjuar krismat në oborr dhe i ka ardhur në ndihmë vëllait ku edhe e kanë zënë njërin nga plaçkitësit dhe e kanë vrarë.

“Pastaj, shkrepjen e ka dëgjuar edhe vëllai i pronarit i cili jeton në një oborr por në tjetër shtëpi, kanë dalë me vëllain e tij dhe kanë shkuar pas grabitësve dhe njërin prej të dyshuarve e kanë zënë në rrugë dhe e kanë goditur me mjete të forta, ku nga plagët i njëjti ka ndërruar jetë”, tha ai.

Metro në vijim do të sjellë të gjitha të reja në lidhje me këtë rast të rëndë që ka ndodhur në Shtime./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë