Loading…

Si e festoi bota Vitin e Ri (Foto)

  • 03/01/2017 | 13:19

Si e festoi bota Vitin e Ri (Foto)

Viti i Ri është festuar të shtunën mbrëma me festime spektakolare në tërë botën.

Qytetet evropiane përfshirë Berlinin dhe Parisin qëndruan më në frikë për shkak të sulmeve terroriste.

Përkundër kësaj ka qenë një shfaqje madhështore në Sydney Harbour Bridge dhe një festim madhështor në Time Square në të cilin përformoi Mariah Carey.

Shikoni se si 2017 u festua në botë./gazetametro.net

Londër, Britani

london-britain

Berlin, Gjermani

berlin-germany

Beijing, Kinë

beijing-china

Tokyo, Japoni

tokyo-japan

New York, Amerikë

new-york-america

Sydney, Australia

sydney-australia

Bangkok, Tajland

bangkok-thailand

Paris, Francë

paris-france

Rio de Janeiro, Brazil

rio-de-janeiro-brazil

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë