Loading…

Shukri Buja braktis PDK’në për një parti tjetër

  • 16/08/2017 | 21:39

Shukri Buja braktis PDK’në për një parti tjetër

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-në, Shukri Buja ka konfirmuar se është larguar zyrtarisht nga Partia Demokratike e Kosovës.


I pyetur se a ishte arsyeja e largimit të tij nga PDK-ja mos futja e tij në listën zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit, Buja tha, se nesër do t’i sqarojë të gjitha rrethanat që e kanë bërë të largohet nga partia të cilës i shërbeu për vite.

“Po, nesër do ta merrni vesh se me cilën parti do të bashkohem”, ka thënë ai.

Burimet e lajmi.net bëjnë të ditur se Buja do të bashkohet me partin Nisma për Kosovën, e udhëhequr nga Fatmir Limaj.

Nesër Nisma përmes një konference për media e prezanton anëtarin e saj më të ri, Shukri Bujen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë