Loading…

Shtyhet takimi i grupeve punuese mes VV’së dhe LDK’së

  • 18/10/2019 | 12:15

Shtyhet takimi i grupeve punuese mes VV’së dhe LDK’së

Sot do të takohen grupet punese të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Është shtyrë takimi i grupeve punuese të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Takimi i cili ishte paraparë të mbahej në ora 11:00, është shtyrë për ora 13:00.

Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i VV-së, Arlind Manxhunka.

“Takimi do të mbahet në ora 13:00”, tha ai.

Ndryshe, grupet punuese do të takohen për herë të parë pas  takimit të kreut të VV-së, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, të mbajtur para disa ditësh ku edhe u pajtuan që të vazhdojnë bisedimet rreth arritjes së një koalicioni qeverisës.

Kujtojmë se para disa ditësh, kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka theksuar se me Lidhjen Demokratike të Kosovës nuk do të diskutohet për postin e kryeministrit.

Ai para mediave ka shtuar se në qeverisje me LDK-në do të ketë përfshirje të grave 30 për qind./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë