Loading…

Shtyhet sërish viti i ri shkollor në Kosovë, deri në këtë datë

  • 10/09/2021 | 14:23

Shtyhet sërish viti i ri shkollor në Kosovë, deri në këtë datë

Viti i ri shkollor nuk do të fillojë të paktën deri më 26 shtator.

Kështu është propozuar nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë takimit me Asociacionin e Komunave të Kosovës dhe kryetarët e komunave.

Kryetari i AKK-së, Sazan Ibrahimi ka thënë për Telegrafin se shkollimi parauniversitar është pezulluar deri më 26 shtator.

“Në takimin Koordinues, masat janë që deri më 26 shtator shkollimi parauniveristar pezullohet deri më 26 shtator”, tha Ibrahimi për Telegrafin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë