Loading…

Shtyhet ceremonia e ndarjes së çmimeve për vepër jetësore dhe çmimeve tjera letrare

  • 17/02/2017 | 10:24

Shtyhet ceremonia e ndarjes së çmimeve për vepër jetësore dhe çmimeve tjera letrare

Është shtyrë ceremonia e ndarjes së çmimeve kulturore për veprën jetësore dhe çmimeve tjera letrare, të vitit 2016, për shkak të aktiviteteve të shumëta që janë organizuar në këtë ditë.


Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, pas vlerësimit të Jurisë Profesionale, ka nënshkruar vendimet për laureatët për vitin 2016, për Çmimin Kombëtar Letrar për Vepër Jetësore “Azem Shkreli” dhe Çmimet Vjetore për letërsi, por kjo ceremoni nuk do të mbahet me 17 shkurt, siç është paraparë për shkak të agjendës së ngjeshur të aktiviteteve kulturore që do të mbahen për nder të Pavarësisë. Ndërsa për ditën se kur do të mbahet nuk dihet akoma, shkuan Gazetametro.net

Në ketë ceremoni pritej të jepeshin çmimet e vlerësuara tashmë, si çmimi Kombëtar Letrar për Vepër Jetësore “Azem Shkreli”, për veprën letrare më të mirë kritike letrare, eseistikë “Ibrahim Rugova”e shumë të tjerë. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë