Loading…

Shtohet siguria, ka informacione për sulme teroriste në Shkup

  • 25/12/2016 | 14:51

Shtohet siguria, ka informacione për sulme teroriste në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë ka rritur masat e sigurisë ndaj institucioneve dhe objekteve me rëndësi të lartë pasi që ka një periudhë që po merr informacione se kryeqyteti mund të jetë cak i ndonjë sulmi terrorist, shkruan Zhurnal.

Madje, një pjesë e misioneve diplomatike të huaja në vend kanë kërkuar siguri shtesë, përfshirë këtu ambasadën franceze dhe atë ruse, derisa MPB u ka vënë atyre në dispozicion të gjitha masat mbrojtëse, përfshirë dhe atë fizike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë