Loading…

Shtohen më tej kufizimet, Italia po shqyrton vendosjen e “super green pass-it”

  • 24/11/2021 | 16:06

Shtohen më tej kufizimet, Italia po shqyrton vendosjen e “super green pass-it”

Ligjvënësit në Itali po shqyrtojnë mundësinë e vendosjes së masave të reja kundër koronavirusit që do të kufizojnë më tej personat e pavaksinuar.


Qeveria e Mario Draghi-t diskuton sot detaje rreth asaj që do të quhet “super green pass” për personat e pavaksinuar.

Me masat e reja, pritet që të lejohen të futen në ambiente të mbyllura si kinema apo teatro vetëm ata qytetarë që mund të paraqesin prova se janë të vaksinuar. Ndërsa sa i përket punonjësve, ata do të lejohen të shkojnë në punë edhe nëse janë të pavaksinuar, por duhet të paraqesin një test negativ fillimisht.

Qeveritë e shteteve rreth e qark Evropës po shqyrtojnë mundësi e vendosjes së masave më të ashpra kufizuese ndërsa numri i rasteve pëson një rritje në kontinent. Austria për shembull ka vendosur një karantinë të plotë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë