Loading…

‘Shteti serb fajtor për vrasjen e Ivanovicit’

  • 16/01/2018 | 11:17

‘Shteti serb fajtor për vrasjen e Ivanovicit’

Gazetari Mefail Bajcinovci ka reaguar lidhur me vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanovic. Për këtë, ai ka bërë fajtor shtetin serb.


Sipas tij, ka qenë e qëllimshme djegia e veturës me të cilën u krye atentati pikërish në ‘Lagjen e Doktorëve’ e cila është me shumicë shqiptare, shkruan gazetametro.net.

Bajqinovci thotë se shteti serb që është fajtor me këtë po tenton t’i bëjë fajtorë shqiptarët.

Ndërkohë, ai ka konsideruar se intitucionet e sigurisë kanë dështuar, ani pse sipas tij sulme kishin paralajmëruar shteti amerikan para dy ditësh.

Ndryshe, politikani Ivanovic u qëllua me 4 plumba sot në orën 8:20 para selisë së partisë së tij./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë