Loading…

Shtetet e Ballkanit Perëndimor nënshkruajnë javën tjetër marrëveshjen e Romingut

  • 26/03/2019 | 15:33

Shtetet e Ballkanit Perëndimor nënshkruajnë javën tjetër marrëveshjen e Romingut

Javën tjetër gjashtë shtete të Ballkanit Perëndimor do të nënshkruajnë për marrëveshjen e Romingut, transmeton Gazeta Metro.


Pjesë e kësaj marrëveshje do të jetë edhe Kosova.

Lajmin per mbledhjen e Qeverisë e ka bërë të ditur Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka.

Sipas marrëveshjes deri më 2021 tarifat e Romingut ndërmjet këtyre shteteve do të jenë shumë të ulëta.

Në prill të 2018 në samitin e parë digjital të mbajtur në Shkup ishte paralajmëruar ulja e çmimeve të romingut mes vendeve të Ballkanit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë