Loading…

Shtetasi shqiptar kapet me 20kg drogë në Serbi

  • 15/01/2017 | 20:14

Shtetasi shqiptar kapet me 20kg drogë në Serbi

Autoritetet policore serbe dje kanë ndaluar një shtetas të Shqipërisë, në veturën e të cilit janë gjetur rreth 20 kilogramë drogë e llojit mariuhanë.


Gjatë kontrollit të veturës “Opel Astra”, drejtuar nga shtetasi shqiptar K.A (1992), në nje skutë të automjetit, policia ka gjetur 19 pako drogë me peshë të përgjithshme prej 19,560.00 gram.

Me urdhër të Prokurorit të Prokurorisë së Lartë Publike në Suboticë të dyshuarit shqiptar i është caktuar masa e paraburgimit prej 48 orësh, ku më pas do të paraqitet para prokurorit kompetent. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë