Loading…

Shtetasi i huaj plagoset rëndë në mes të Prishtinës: Policia deklarohet për Metron

  • 30/03/2020 | 15:00

Shtetasi i huaj plagoset rëndë në mes të Prishtinës: Policia deklarohet për Metron

Një person është plagosur rëndë sot në Prishtinë, si pasojë e një përleshje mes disa personave që ka ndodhur rreth orës 12:40 në sheshin “Zahir Pajaziti” të kryeqytetit, shkruan Gazeta Metro.


Gazeta Metro mëson se i plagosuri është shtetas i huaj dhe i njëjti është dërgur për trajtim mjekësor.

Rastin për Metron e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka thënë se kjo plagosje ka ndodhur me armë të ftohtë (thikë).

“Ne ora 12 :40, kemi marre informaten se ne sheshin Zahir Pajaziti ne Prishtine, ka ndodhur nje perleshje fizike ne mes te disa personave. Bazuar ne te dhenat fillestare, ne kete rast nga arma e ftohte thike eshte plagosur nje person(shtetas i huaj). I njejti eshte derguar per trajtim mjekesor”, ka thënë Ahmeti për Metron.

Ajo tutje ka shtuar se hetuesit policorë kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti, të cilët aktualisht janë duke punuar në identifikimin dhe arrestimin e personave të përfshirë në rast. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë