Loading…

‘Shtëpia pa Dritare’ premierë në Teatrin Kombëtar

  • 04/03/2017 | 15:10

‘Shtëpia pa Dritare’ premierë në Teatrin Kombëtar

Teatri Kombëtar i Kosovës sjellë premierën e shfaqjes “Shtëpia pa Dritare”, të regjisorit Besim Ugzmajli.


Kjo shfaqje është e bazuar në dramën “Shtëpia pa Dritare” nga Saimir Gongo dhe në dramën “Me dyer të mbyllura” të Jean-Paul Sartre. Në këtë shfaqje luajnë Agron Shala, Doresa Rexha, Daniela Markaj.

17098242_10212410271270744_2289744285546150699_n

Kjo shfaqje do të jepet me 6 mars, ditë e hënë, ora 20:00 dhe reprezia të martën me 7 mars. /gazetametro.net

 

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë