Loading…

Shtëpi prej guri që do t’ju mahnisë (Foto)

  • 23/12/2016 | 22:22

Shtëpi prej guri që do t’ju mahnisë (Foto)

Kjo shtëpi e bukur prej gurit gjendet në Chamoson të Zvicrës, ndërsa arkitektët nga kompania “Savioz Fabrizzi Architecte” kanë arritur ta plotësojnë dhe forcojnë atë me ndihmën e betonit, trasnmeton Gazeta Metro.

Shtëpia përshtatet për mrekulli me natyrën shkëmbore ku është ndërtuar – ndërsa gjatë renovimit asaj u janë shtuar dritaret e mëdha – që sigurojnë ndriçim të mjaftueshëm në dhomat e vogla.

shtepi guri 2

Brendia është lënë qëllimisht fare e thjeshtë – ndërsa ngjyra gri e gurëve dhe betonit gërshetohet me atë ngjyrë portokalli të vendosur në kuzhinë.

Pronarët e kësaj shtëpie nuk duhet të brengosen për energjinë e konsumuar elektrike, pasi që në pullazin e saj janë vendosur 23 metra katrorë të pllakave solare, që krahas rrymës sigurojnë edhe ujë të ngrohtë më bollëk.

shtepi guri 10

shtepi guri 15

shtepi guri 16

shtepi guri 17

shtepi guri 4

shtepi guri 18

shtepi guri 6

shtepi guri 13

shtepi guri 11

shtepi guri 19

shtepi guri 14

shtepi guri 7

shtepi guri 9

shtepi guri 8

shtepi guri 3

Kështu ishte dikur!

shtepi guri 20shtepi guri 21

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë