Loading…

Shtatë vendet më të lira për të jetuar në Evropë

  • 22/11/2016 | 15:51

Shtatë vendet më të lira për të jetuar në Evropë

Në qoftëse ju dëshironi të gjeni një vend të lirë dhe me perspektivë të mirë të punës, aktualisht ka shumë vende në Evropë që të ofrojnë këtë mundësi.

Këto janë 7 vendet më të lira në Evropë për të jetuar.

7. Barcelona, Spanjë – Zona më e popullarizuar në Europë, tërheq profesionistët dhe turistët nga e gjithë bota por shpenzimet e jetesës janë ende të ulëta në krahasim me pagën

6. Lisbona, Portugali – Glassdoor thotë se paga minimale në Portugali është 15.500 euro.

5. Athina, Greqi – Edhe pse vendi është i mbizotëruar nga një numër i madh i të papunëve dhe krizave me refugjatë, nëse e keni një punë Athina është një vend shumë i lirë për të jetuar në të.

4. Tallin, Estonia – Shpenzimet e jetesës në këtë qytet janë tepër të lira, dhe pagat në këtë vend janë në rritje.

greece

3. Selaniku, Greqi – Qyteti i dytë më i madh në Greqi është afër detit, dhe është njëra ndër pikat turistike më të frekuentuara, dhe ofron shumë punë.

2. Porto, Portugali – Glasdoor thotë se qyteti i dytë më i madh në Portugali është Porto dhe është rreth 70% më lirë se të jetosh në New York, transmeton gazetametro.net.

1. Tartu, Estonia – Qyteti i dytë më i madh dhe i bukur në Estoni, dhe është shtëpia e universitetit më të vjetër të kombit “University of  Tartu”.

tartu-estonia

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë