Loading…

Shtatë të lënduar në aksident, në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

  • 08/12/2019 | 18:37

Shtatë të lënduar në aksident, në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Shtatë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur sot në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, shkruan Gazeta Metro.


Lajmin për Gazetën Metro e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Siç bën të ditur Zahiti, ky aksident ka ndodhur në segmentin rrugor fshati Debërllukë, ku personat e lënduar kanë kërkuar tretman mjekësor.

‘Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur sot rreth orës 14:00, në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë segmenti rrugor fshati Debërllukë. Në aksident ishin të përfshira dy vetura civile, ku si pasojë e lëndimeve të pësuara shtatë persona kanë kërkuar tretman mjekësor’, ka thënë Zahiti për Gazetën Metro.

Gjatë pasdites së sotme ka ndodhur edhe një aksident trafiku në Istog, si pasojë e së cilit mbetën të lënduar pesë persona. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë