Loading…

SHSKUK: Në trajtim 5 raste me virus pozitivë, 20 të tjera post-COVID

  • 06/01/2022 | 09:37

SHSKUK: Në trajtim 5 raste me virus pozitivë, 20 të tjera post-COVID

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK), në trajtim mjekësor janë pesë pacientë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë dhe 20 të tjerë post-COVID, shkruan Gazeta Metro.


Me oksigjeno-terapi janë 7 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë duke u trajtuar 2 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 2 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 17 pacientë post-COVID

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 2 pacientë

Spitali i Prizrenit, 1 pacient

Spitali i Pejës, 2 pacientë

Spitali i Gjakovës, 1 pacient.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë