Loading…

SHSKUK: 114 pacientë në trajtim nga COVID-19

  • 10/06/2021 | 12:48

SHSKUK: 114 pacientë në trajtim nga COVID-19

Në bazë të raportit të punës për datën 10 qershor 2021, në QKUK, klinikat COVID, dhe në spitalet e përgjithshme tretman mjekësor po marrin 114 persona, trasnmeton Gazeta Metro.


Prej tyre, 35 janë të konfirmuar me COVID-19 dhe 85 nën asistim të oksigjeno-terapisë.

Në QKUK janë të shtrirë 78 pacientë:

19 janë të konfirmuar me Sars Cov-2
64 janë me oksigjeno-terapi.
Numri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave:
Klinika Infektive, 19 pacientë
Klinika e Pulmologjisë, 56 pacientë
Klinika e Gjinekologjisë, asnjë pacient
Klinika e Pediatrisë, asnjë pacient

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 36 pacientë:

16 të konfirmuar pozitivë
21 me oksigjeno-terapi.

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas spitaleve të përgjithshme:

Spitali i Prizrenit, 3 pacientë
Spitali i Gjakovës, asnjë pacient
Spitali i Pejës, 19 pacientë
Spitali i Gjilanit, 4 pacientë
Spitali i Ferizajt, asnjë pacient
Spitali i Mitrovicës, 4 pacientë
Spitali i Vushtrrisë, 6 pacientë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë