Loading…

Shqiptohen 478 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat antiCOVID-19

  • 22/01/2022 | 09:08

Shqiptohen 478 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat antiCOVID-19

Ani pse numri i rasteve pozitive me COVID-19 ka shënuar rritje, megjithëkëtë kjo nuk po ndikon që qytetarët të respektojnë masat antiCOVID-19.


Vetëm për një ditë Policia e Kosovës ka shqiptuar 478 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat për mbrojtje nga infektimi me virusin korona.

Ndërkohë që sot, Qeveria të premten ka miratuar vendimin për masat e përgjithshme dhe të veçanta për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 sipas vlerësimit të situatës epidemiologjike në vend nga Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin e Shëndetësisë Publike. Masat e miratuara hyjnë në fuqi sot dhe vlejnë deri më 4 shkurt 2022.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë