Loading…

Shqiptohen 153 tiketa për mosrespektim të masave anti COVID

  • 20/02/2022 | 10:45

Shqiptohen 153 tiketa për mosrespektim të masave anti COVID

Policia ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 153 tiketa për mosrespektim të ligjit anti COVID, shkruan Gazeta Metro.


Sipas njoftimit të policisë janë shqiptuar edhe 1,712 tiketa trafiku.

Po ashtu, është shkaktuar një aksident trafiku me fatalitet, nëntë aksidente me të lënduar, si dhe 28 me dëme materiale.

Ndërsa, janë arrestuar 25 persona dhe 17 të tjerë janë dërguar në mbajtje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë