Loading…

Shqiptarja krah i fuqishëm i Angela Merkel në Gjermani (Video)

  • 10/05/2017 | 21:09

Shqiptarja krah i fuqishëm i Angela Merkel në Gjermani (Video)

Floriana Igrishta, është shqiptarja e gjeneratës së dytë të mërgimtarëve shqiptarë në Gjermani.

Ajo jeton në periferi të Kielit, e gjithësesi që Igrishta talentin e saj në politikë tashmë ka filluar ta shfaq krah kancelares gjermane Angela Merkel, përcjellë Klan Kosova.

Mediat gjermane raportojnë se partia CDU është ajo që ka hapur portat për gjithë shqiptarët të cilët duan të bëjnë ndryshime, e një ndër to hyn dhe Floriana.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë