Loading…

Shqiptari tenton të marrë 50 milionë euro përmes dokumenteve false

  • 25/02/2017 | 08:51

Shqiptari tenton të marrë 50 milionë euro përmes dokumenteve false

Përmes falsifikimit të dokumenteve, tre persona në Greqi tentuan të përfitonin një shumë të madhe parash.


Një 60-vjeçar nga Shqipëria, një 40-vjeçare dhe një 55-vjeçar grekë në Janinë u arrestuan dje gjatë një operacioni të policisë greke duke u përpjekur që të kryenin një transaksion bankar me vlerë 50 milionë dollarë, raporton Syri.net.

Depozitimi do të kryhej përmes dokumenteve të falsifikuara nga tre të arrestuarit, por ishte zbuluar nga hetuesit grek.

Gjatë kontrolleve në banesat e tyre, policia gjeti dhe sekuestroi dy vula dhe dokumente që ishin përdorur për transaksionet bankare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë