Loading…

Shqiptari shpik edhe djepin që nuk ta lodh dorën (Video)

  • 05/06/2017 | 13:04

Shqiptari shpik edhe djepin që nuk ta lodh dorën (Video)

Shaban Saliu nga Tetova njihet si një shpikës inovativ që një kohë më të gjatë.


Ai më parë ka krijuar një veturë që punon me energji elektrike, turbinën që me shtypje të ujit karrikon akumulatorët, dhe turbinën që prodhon rrymë elektrike.

Zbulimi i tij i fundit është djepi për përkundje të bebeve dhe që funksionon i tëri me rrymë. Ai ka shfrytëzuar motorin që i lëviz fshirëset e parafingos së veturës dhe e ka lidhur me energjinë elektrike.

Shabani ka në plan të formojë një klub të inovatorëve tetovarë dhe kërkon ndihmën e sponsorëve.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë