Loading…

Shqiptari shkon vet me dokument fals në komunën gjermane

  • 28/03/2017 | 22:36

Shqiptari shkon vet me dokument fals në komunën gjermane

Një shqiptar është arrestuar të martën në qytetin e Hamburugut, derisa po tentonte të regjistrohej në organet komunale me pasaportë të falsifikuar, shkruan Die Welt.


Ai po përdorte një dokument identifikimi të Slovenisë, dhe u paraqit vet te autoritetet lokale të njësisë komunale Eimsbüttel, për tu regjistruar si banor i qytetit. Por dokumenti ishte falsifikuar dobët dhe kjo e nxiti nëpunësen të vërtetonte në detaje origjinalitetin e pasaportës, dhe pastaj të lajmëronte policinë, transmeton gazetametro.net

“Gjatë ekzaminimit të mëtejmë u vërtetua se kishim të bëjmë me një falsifikim të plotë”, ka thënë një zëdhënës i policisë, që bëri të ditur se shqiptari po të qëndron në arrest. Për disa orë në polici qëndroi edhe një gjermane 24 vjeçe, e cila e shoqëroi shqiptarin në zyrat komunale për regjistrim. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë