Loading…

Shqiptari me 10 rekorde Guinness

  • 25/02/2017 | 09:34

Shqiptari me 10 rekorde Guinness

Saimir Strati edhe njëherë në librin “Guinness”, me portertin e Nënës Terezë, për të cilin përdorur mbi 1.5 milionë kapëse të letrës nga teli


Portret i Nënë Terezës, i punuar me kapëse letre nga artisti i njohur shqiptar Saimir Strati ka thyer edhe njëherë rekordin botëror të Guinness’it për nga madhësia e tij, duke u bërë kështu i dhjeti rekord Guinness që merr.

tereza2-800x450

Ai e ka përdorur figurën e Nënës Terezë, tashmë të shpallur shenjtore nga Vatikani, për të derguar një mesazh për trajtim më të mirë të refugjatëve që ja kanë mësyer Europës.

Saimir Strati është i lindur në Vlorë. Ky është punimi i tij i dytë në Prishtinë që i then rekordet e Guinness. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë