Loading…

Shqiptarët në Graçanicë dëshirojnë t’ia blejnë serbit shtëpinë: Ai ka një përgjigje interesante

  • 30/07/2019 | 08:48

Shqiptarët në Graçanicë dëshirojnë t’ia blejnë serbit shtëpinë: Ai ka një përgjigje interesante

Në tabelë shkruan ‘Shtëpia nuk është në shitje’, e përskaj saj shihet pjesa e emblemës së shtetit serb, shkruan Gazeta Metro.


Shtëpia që po shihni në fotografinë më poshtë, gjendet në qendër të Graçanicës.

Pronari i saj, siç duket është lodhur nga shqiptarët që e pyesin se a është në shitje.

Ai ka dalë me një ide për të treguar se nuk ka interes ta shes.

Fotoja është bërë shpejt virale dhe pjesë e shakave ditore të serbëve të Graçanicës me rrethinë, të cilët gjatë 20 viteve të fundit u kanë shitur mjaftë prona shqiptarëve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë