Loading…

Shqiptarët e bëjnë edhe këtë: Fermën e shndërrojnë në plantacion kanabisi

  • 24/09/2019 | 17:41

Shqiptarët e bëjnë edhe këtë: Fermën e shndërrojnë në plantacion kanabisi

Dy shqiptarë u arrestuan nga karabinierët në Torino, pasi e kishin shndërruar fermën e një banori lokal në një plantacion kanabisi, transmeton Gazeta Metro.


Policia vuri në pranga shqiptarët e moshave 27 dhe 36 vjeç, të cilët akuzohen edhe për vjedhje të energjisë elektrike, pasi kishin instaluar një linjë të veçantë, ku punonin kryesisht gjatë natës.

Ndërkaq, u bllokuan 6 kg hashash dhe mjetet që shqiptarët përdornin për kultivimin e drogës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë