Loading…

Shqipëria shkel San Marinon dhe merr pozitën e dytë në grup

  • 08/09/2021 | 22:39

Shqipëria shkel San Marinon dhe merr pozitën e dytë në grup

Shqipëria ka bërë një paraqitje fantastike dhe e ka mposhtur San Marinon me rezultat të thellë 5-0 në “Air Albania”.

Kuqezinjtë shënuan vetëm një gol në pjesën e parë më anë të Rey Manajt në minutën e 38’, por i realizuan edhe katër të tillë në fraksionin e dytë të ndeshjes, përcjellë KosovaPress.

Laci, Broja, Hysaj dhe Uzuni u shënuar në listën e realizatorëve në pjesën e dytë për t’i siguruar tri pikët e radhës shumë të rëndësishme.

Grupi I kryesohet nga Anglia me 18 pikë, ndërsa Shqipëria tani është në vendin e dytë me 12 pikë, dy më shumë se Polonia e vendit të tretë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë