Loading…

Shqipëria me shkallë punësimi për gratë mbi 50 për qind

  • 04/12/2016 | 14:10

Shqipëria me shkallë punësimi për gratë mbi 50 për qind

Shqipëria ka një shkallë punësimi për gratë mbi 50 për qind, duke shënuar njërin nga dy vendet e zgjerimit me shkallë punësimi mbi këtë normë.

Sipas raportit të Eurostat, Zyra e Statistikave të Bashkimit Europian, shkalla e punësimit për gratë në 2015’tën ishte e ulët në të gjithë vendet e zgjerimit.

Normat më të larta të punësimit për gratë e moshës 20-64 vjeç janë regjistruar në Mal të Zi (51.5%) dhe Shqipëri (50.7%), thuhet në raportin e Eurostat, të cituar nga ATSH./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë