Loading…

Shqipëria kërkon fitoren e radhës ndaj San Marinos, formacionet zyrtare

  • 08/09/2021 | 20:06

Shqipëria kërkon fitoren e radhës ndaj San Marinos, formacionet zyrtare

Sonte zhvillohen ndeshjet e radhës në kualifikimet e Kupës së Botës.

Shqipëria do të përballet me San Marinon në “Elbasan Arena” sonte nga ora 20:45.

‘Kuqezinjtë’ hyjnë të motivuar në këtë ndeshje pas triumfit ndaj Hungarisë dhe synojnë të vazhdojnë me fitore.

Kombëtarja e Shqipërisë aktualisht renditet e treta në grupin I me nëntë pikë të grumbulluara, një më pakë se Polonia që sonte ka punë të vështirë përballë Anglisë.

Opsioni i vetëm për ekipin e Edy Rejas në këtë duel janë tre pikët.

Formacioni i Shqipërisë: Strakosha, Mihaj, Kumbulla, Djimsiti, Hysaj, Bajrami, Bare, Trashi, Laci, Uzuni, Manaj

Formacioni i San Marinos: Benedettini, Palazzi, Brolli, Fabri, Battistini, Hirsch, Golinucci, A.Golinucci, Grandoni, Tomassini, Nanni

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë