Loading…

Shqipëria e nis me humbje rrugëtimin për ‘Euro 2024’

  • 27/03/2023 | 22:42

Shqipëria e nis me humbje rrugëtimin për ‘Euro 2024’

Shqipëria e ka nisur me humbje ciklin kualifikues të Kampionatit Evropian “Euro 2024”.


Kuqezinjtë nën urdhërat e trajnerit të ri, Sylvinho pësuan humbje minimale me rezultat 0-1.

Golin e vetëm të këtij takimi e shënoi, Sëiderski në minutën e 41’të të takimit.

Shqipëria kishte disa raste të mira shënimi sidomos me Uzunin që pati dy goditje të rrezikshme të cilën njëren e ndaloi portieri polak, kurse tjetrën nga afërsia e çoi jashtë.

Edhe Kristjan Asllani kërcënoi me një goditje të fuqishme, por Szczesny ishte fantastik me intervenimet e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë