Loading…

Shqipëri: Vjehrri vret nusen në mënyrë mizore

  • 03/05/2017 | 13:05

Shqipëri: Vjehrri vret nusen në mënyrë mizore

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zhejë të Kurbinit, ku një 75-vjeçar ka vrarë me konop nusen e djalit të tij, 41-vjeçaren me iniciale V.T.


 

Krimi dyshohet të ketë ndodhur pas një konflikti për motive të dobëta mes autorit dhe viktimës.

41-vjeçarja Vera Tota u gjet nga fqinjët e pajetë dhe e mbuluar në gjak në oborrin e banesës së saj në fshatin Zhejë të Kurbinit.

Nëna e dy fëmijëve kishte vdekur si pasojë e goditjes me mjete të forta, shkruajn mediat në Shqipëri.

Autori i dyshuar, Ndoc Tota 75 vjeç, vjehrri i viktimës, ishte larguar nga shtëpia. Por agjentët rrethuan zonën dhe e arrestuan atë në ikje e sipër, pa bërë rezistencë.

Dëshmitë e para flasim për një vrasje me levë gjatë një konflikti mes vjehrrit dhe nuses. Nuk dihet se për çfarë kanë bërë fjalë ata, ndërkohë që është marrë në pyetje edhe bashkëshorti i 41-vjeçares.

Ky i fundit nuk ka qenë i pranishëm në shtëpi gjatë kohës së krimit, pasi punonte si roje

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë