Loading…

Shqipëri: Publikohet raporti për COVID-19

  • 11/02/2022 | 18:09

Shqipëri: Publikohet raporti për COVID-19

Pesë persona me COVID-19 kanë vdekur në 24 orët e fundit në Shqipëri.


Ndërkohë, janë konfirmuar edhe 531 raste të reja nga gjithsej 2948 testime të kryera.

Janë shëruar 1333 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 254,315 që nga fillimi i pandemisë.

Janë 9,829 pacientë aktivë me COVID-19 në gjithë Shqipërinë. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 123 pacientë, nga të cilët 17 janë në gjendje më të rënduar.

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë